Charakteristika - MS DOMINO

Hlavní nabídka:

Charakteristika

Charakteristika
Před znovuotevřením proběhla kompletní rekonstrukce a modernizace vnitřních i vnějších prostor (podlahy, stropy, okna, výmalba, topení, sociální zařízení, parkoviště, zahrada atd.)
Budova SMŠ je rozdělena do dvou pater. V každém patře se nachází rozsáhlá třída s hernou, místo určené k odpočinku a jídelní část.
Všechny vnitřní i vnější prostory mateřské školy splňují předepsané bezpečnostní a hygienické požadavky dle platných předpisů týkajících se např. čistoty, teploty, osvětlení atd.
Celá mateřská škola je vymalovaná barevně, doplněna o výrazné barevné obrázky.
Učebna / herna je rozsáhlý prostor určený pro předškolní vzdělávání a hraní dětí. Je vybavena dostatečným množstvím hraček a pomůcek pro děti předškolního věku. Též nábytek je dětský a vytváří tak veselé a klidné prostředí. Dostatek prostoru také vyhovuje pro pohyb a cvičení s dětmi.
Paní učitelky si vypracovávají třídní vzdělávací plán (dále jen TVP) dle ŠVP, který je v souladu s RVP. TVP je přizpůsoben věku, pohlaví a individuálním zvláštnostem dětí. Učitelky se při plánování inspirují různými metodickými a didaktickými materiály (např. na metodickém portálu RVP).
Kapacita školky je 56 dětí, tedy 28 dětí na jednu třídu.

Venkovní prostory přímo přiléhají k provoznímu objektu. Zahrada je velká, oplocená. V okolí zahrady se nenachází žádná silnice. Zahrada se pravidelně udržuje. Údržbu zajišťuje specializovaná firma.
Výhled je do zahrady SMŠ. V okolí školy se nenachází žádná hlavní silnice a tak i pohyb v okolí školky je bezpečný a ničím nerušený.
Od roku 2013 je Soukromá mateřská škola Domino zapsaná v rejstříku škol a školských zařízení.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky